Cytat miesiąca

 

"Bardzo wiele książek
należy przeczytać po to,
aby sobie uświadomić,
jak mało się wiei."


Mikołaj Gogol

 

Aktualności

Biblioteka Pedagogiczna w Zduńskiej Woli zaprasza wszystkich czytelników do obejrzenia wystawy pt ” WOKÓŁ ŻYCIA”. Autorem prezentowanych prac jest Jacek Frąckiewicz malarz, grafik, ilustrator.

Autor ponad 100 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą (Niemcy, Austria Szwecja, Dania, Włochy, Serbia,Chorwacja, Rumunia, Ukraina). Brał udział w ponad 700 wystawach zbiorowych w całym świecie. Laureat 82 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych (Brazylia, Serbia, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, Iran, Chiny, Syria, Izrael). Prace jego autorstwa znajdują się w zbiorach muzeów, galerii i osób prywatnych w kraju i zagranicą. Jest autorem licznych publikacji prasowych: "WPROST", "POLITYKA", "WIADOMOŚCI KULTURALNE", "PLAYBOY","NIE","GAZETA CZĘSTOCHOWSKA","WIENER JOURNAL"Wiedeń, "DIALOG"Bonn, i inne.

Prezentowane na wystawie rysunki metaforyczne poprzez symbolikę treści przedstawiają problemy związane z egzystencją człowieka. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wernisażu jaki odbył się w bibliotece Pedagogicznej w Zduńskiej Woli 16.03.2011 roku.

Wystawę można oglądać do 15 kwietnia.