Cytat miesiąca

 

"Bardzo wiele książek
należy przeczytać po to,
aby sobie uświadomić,
jak mało się wiei."


Mikołaj Gogol

 

Aktualności

8 grudnia podopieczni Szkoły Podstawowej Specjalnej dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rafałówce otrzymali książki i filmy zbierane od listopada przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu.

 

Przypomnijmy, że do Rafałówki uczęszczają dzieci przebywające na leczeniu w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej dla Dzieci ze Schorzeniami Dróg Oddechowych i Zespołami Nerwicowymi. W szkole funkcjonują oddziały: przedszkolny, klasy I-III i dwie grupy wychowawcze dla dzieci starszych. Nauczyciele placówki nie szczędzą wysiłku, aby każdemu dziecku pomóc nadrobić zaległości szkolne, powstałe na skutek nieobecności spowodowanej długą chorobą. Niestety, muszą zmagać się z problemami finansowymi, które nie pozwalają na całkowite zaspokojenie wszystkich potrzeb szkoły. Dary pozyskane przez Bibliotekę Pedagogiczną spotkały się więc z życzliwym przyjęciem przez Panią Dyrektor Katarzynę Ciesionik i grono pedagogiczne, ale najpiękniejsze były uśmiechy i radość dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały na otwarcie paczek.
W imieniu najmłodszych składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom - to dzięki Państwa ofiarności udało nam się zebrać ponad 170 egzemplarzy pięknych, kolorowych książek i 168 filmów z baśniami na płytach DVD i CD. Na szczególne uznanie zasługuje aktywność Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Zduńskiej Woli, który pod opieką Pań: Aleksandry Głogowskiej, Bożeny Lewandowicz i Jolanty Owczarek zebrał większość filmów przekazanych do szkoły w Rafałówce. Zmobilizowani radością dzieci i zachęceni Państwa postawą nie zamykamy akcji, prosimy o kolejne dary - tym razem oprócz książęk i filmów, mile widziane będą również gry, klocki, zabawki edukacyjne. Niech zapłatą dla Państwa będzie radość na buziach dzieci i świadomość, że pobyt w Rafałówce może stać się ciepłym i wartym wspomnienia przeżyciem.