Cytat miesiąca

.

"Wiedza prawdziwa, mądrość,
nikomu jeszcze
nie objawiła się we śnie,
zanim nie zaczął się jej uczyć".


Quintus Eniusz

 

Partnerzy

wfosigwBURSA
Samorządu Województwa Łódzkiego
w Sieradzu

 

Poradnia
Psychologiczno - Pedagogiczna
w Sieradzu

image003

KBiIN

...

 15

 

pi bp
 

Aktualności

 Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 16.10-22.10 2017r.

Ogólnopolski Tydzien KarieryBiblioteka Pedagogiczna po raz 6 włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem: "Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje!". Biblioteka w tym roku gościła następujących prelegentów: Pana Michała Szymańskiego - doktoranta archeologii UŁ -beneficjenta "Diamentowego Grantu" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wiceprezesa Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej. Panią Annę Curuł mgr pedagogiki kultury fizycznej i zdrowotnej UŁ, pomysłodawcę warsztatu "Igła igle nierówna" w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, kuratora społecznego. Pana Janusza Grochmalskiego - doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Sieradzu, muzyka amatora. Panią Izabelę Rudzką - nauczyciela Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, pomysłodawcę i reżysera Koncertu Muzyki Filmowej w Sieradzu (12 edycji). Pana Jerzego Jabłońskiego - artystę plastyka, specjalistę ds. digitalizacji w sieradzkim Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

Od czworga prelegentów młodzież dowiedziała się jak przebiegała ich kariera, jakie przeciwności musieli pokonać po drodze i wreszcie, że wykonywany zawód może być pasją. Doradca zawodowy usystematyzował kwestię z wyborem zawodu w zależności od predyspozycji i kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów. Prelekcję urozmaiciły ciekawe prezentacje multimedialne.
Odbiorcami naszego przedsięwzięcia byli uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 im. 31 Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu i Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sieradzu.

Ogólnopolski Tydzien Kariery   Ogólnopolski Tydzien Kariery   Ogólnopolski Tydzien Kariery   Ogólnopolski Tydzien Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery   Ogólnopolski Tydzień Kariery   Ogólnopolski Tydzień Kariery