Cytat miesiąca

 

"Pisanie mnóstwa książek
i artykułów
nie jest dowodem energii,
lecz przyzwyczajenia
do siedzącego trybu życia"


Herbert George Wells

 

Aktualności

Reymont na bis

Reymont na bis23.11.2017 roku, w siedzibie Sieradzkiego Centrum Kultury, odbyła się piąta już konferencja z cyklu „Patroni Roku...” zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu. Tegoroczna konferencja została poświęcona Władysławowi Stanisławowi Reymontowi - wybitnemu polskiemu pisarzowi i nobliście, którego za sprawą uchwały Sejmiku Województwa Łódzkiego ogłoszono patronem roku 2017 w województwie łódzkim.

Licznie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie z sieradzkich szkół mieli okazję wysłuchać kilku ciekawych wystąpień, przybliżających czasy i osobę patrona. Wśród prelegentów znaleźli się: Andrzej Sznajder - dziennikarz, historyk i pisarz, Magdalena Grzechnik - pracownik Zespołu Pałacowo-Parkowego w Małkowie, Marianna Czyżak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeźniu Filia w Kliczkowie Małym, dr Karolina Kołodziej - pracownik Katedry Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Łódzkiego oraz Olgierd Nejman - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu.
Podczas konferencji wręczono również nagrody uczniom - laureatom międzypowiatowego konkursu pod nazwą "Zapomniana sztuka pięknego pisania" oraz pokazano prezentacje nagrodzone wcześniej w konkursie „Śladami Władysława Stanisława Reymonta po ziemi łódzkiej”, organizowanym wspólnie przez biblioteki pedagogiczne naszego województwa.
Obrady uświetnił koncert muzyki do ekranizacji utworów Reymonta w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu, w opracowaniu i z konferansjerką Izabeli Rudzkiej. Konferencji towarzyszyła wystawa poświęcona osobie patrona, którą uczestnicy mogli oglądać w holu teatru.  

Reymont na bis   Reymont na bis   Reymont na bis   Reymont na bis   Reymont na bis

Reymont na bis   Reymont na bis   Reymont na bis   Reymont na bis   Reymont na bis

Reymont na bis  Reymont na bis  Reymont na bis  Reymont na bis  Reymont na bis  Reymont na bis