Cytat miesiąca

 

"Bardzo wiele książek
należy przeczytać po to,
aby sobie uświadomić,
jak mało się wiei."


Mikołaj Gogol

 

Aktualności

Gra miejska "Szlakiem równych szans"

Gra miejska "Szlakiem równych szans"Dziś 06.06. 2019 r. trzy drużyny wzięły udział w grze miejskiej organizowanej przez naszą Bibliotekę. Jest ona częścią projektu "Tak dla tolerancji" dotyczącego rozpoznawania różnych rodzajów dyskryminacji i sposobów jej zapobiegania. Projekt jest realizowany przez Instytut Nowych Technologii, a współfinansowany przez program Erasmus+. Biblioteka Pedagogiczna włączyła się do realizacji projektu, a gra miejska jest kolejnym działaniem, organizowanym przez Nas w ramach programu Erasmus + obok warsztatów dla młodzieży. Uczestnikami gry była młodzież z II LO im. S. Żeromskiego w Sieradzu wraz z opiekunami. Zadaniem uczestników było odnalezienie wybranych miejsc w jak najkrótszym czasie i wykonanie zadań.

Gra miala na celu wydobycie potencjału edukacyjnego miejsc w naszym mieście i kształtowanie postawy tolerancji wsród młodzieży. Uczniowie poznali miejsca które związane są z problemami wykluczenia i działają na rzecz tolerancji.

Dotarli do:

  • 1 stacja biblioteka szkolna II LO w Sieradzu
  • 2 stacja MOPS ul. Polna 18/20
  • 3 stacja Rynek pomnik Antoniego Cierplikowskiego
  • 4 stacja dawna Synagoga Żydowska ul. Wodna 7
  • 5 stacja Fundacja SEMAFOR ul. Sarańska
  • 6 stacja meta Biblioteka Pedagogiczna

Gra miejska "Szlakiem równych szans"   Gra miejska "Szlakiem równych szans"   Gra miejska "Szlakiem równych szans"   Gra miejska "Szlakiem równych szans"   Gra miejska "Szlakiem równych szans"

Gra miejska "Szlakiem równych szans"   Gra miejska "Szlakiem równych szans"