Cytat miesiąca

 

"Cóż to takiego jest wiedza?
Nic innego jak zapisane doświadczenie."

Thomas Carlyle

 

Aktualności

8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Podano-do-stoluOd roku 1985, już po raz 35. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. Już w najbliższy poniedziałek otwieramy się znów dla naszych czytelników. Na początek w ograniczonym zakresie, ale już nie możemy się doczekać.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: ZASMAKUJ W BIBLIOTECE.

Plakat Tygodnia Bibliotek2020

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:
        Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.

Wszystkim bibliotekarzom oraz pozostałym pracownikom bibliotek życzymy skutecznego odnalezienia się w nowej organizacji pracy, kreatywności, ale i cierpliwości, dużo energii oraz zdrowia.
Mamy nadzieję, że już niedługo czytelnicy będą mogli dłużej przebywać w naszej oraz w innych bibliotekach.
Już od poniedziałku, 11 maja zapraszamy do wypożyczeń i delektowania się historiami, jakie przyrządzili na łamach swych książek twórcy literatury.