Czytaj
Kobiety ze słynnych polskich obrazów : boskie, natchnione, przeklęte
- Szczegóły
- Kategoria: Nowości
Autorka przekonuje, że za kobietami ze znanych polskich obrazów kryją się często dramatyczne, ale zawsze ciekawe i warte poznania historie. To właśnie paniom widniejącym na najsłynniejszych płótnach Matejki, Wyspiańskiego, Malczewskiego czy Styki, znanych nawet tym, którzy nie są entuzjastami sztuki, poświęcona jest tak książka.
Kobiety ze słynnych polskich obrazów : boskie, natchnione, przeklęte
Sekretne życie autorów lektur szkolnych : nie tacy święci, jak ich malują
- Szczegóły
- Kategoria: Nowości
Autorzy lektur szkolnych przedstawiani są jako posągowe postacie pozbawione wad i namiętności. Niewiele wiemy o ich prawdziwym życiu, które często było znacznie bardziej dramatyczne i urozmaicone, niż dzieła, które po sobie pozostawili. A ze względów wychowawczych nie wypadało informować dziatwy, że ich podręcznikowe wzorce umierały na wstydliwe choroby, były uzależnione od alkoholu czy narkotyków, albo miewały nieszablonowe skłonności intymne.
Sekretne życie autorów lektur szkolnych : nie tacy święci, jak ich malują
Kreatywność w systemie edukacji
- Szczegóły
- Kategoria: Nowości
W publikacji przedstawiono problematykę kreatywności z perspektyw: osoby uczącej się, zarządzającej placówką edukacyjną oraz systemu edukacji i rynku pracy. Przedstawione zostały również metody organizowania życia szkoły sprzyjające rozwijaniu kreatywności u uczniów oraz rekomendacje dotyczące innowacyjnych programów nauczania i scenariuszy lekcji, które odpowiadają na potrzeby wynikające z rozwoju gospodarczego.
Grażyna Jeromin-Gałuszka "Niebieska sukienka"
- Szczegóły
- Kategoria: Nowości
Dwustuletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się ze sobą na przemian w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął. Jest rok 1920, pierwsze lata niepodległości, czas odbudowy kraju po wojennej zawierusze i scalania w jeden organizm trzech oddzielnie dotąd funkcjonujących po obcymi zaborami.
Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały.
- Szczegóły
- Kategoria: Recenzje
Problem, z którym prędzej czy później spotka się na swojej rodzicielskiej drodze każdy z nas to słaby kontakt ze swoim nastolatkiem. Nie z uczniem w szkole, nie ze znajomym synem koleżanki, ale z własnym dzieckiem. Niejednokrotnie patrząc na swoje słodkie maleństwo myślimy, że nas to nie dotyczy, że przecież obdarzamy dziecko wielką miłością, uczymy dobrego zachowania, pokazujemy świat i wszystko tłumaczymy. Buntu nastolatka u nas nie będzie!
Więcej o: Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały.
Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole
- Szczegóły
- Kategoria: Recenzje
Nadchodzą oczekiwane przez dzieci ferie, czas odpoczynku od nauki, spotkań z kolegami, beztroskich zabaw. Dajmy dzieciom cieszyć się tym czasem, wspominając swoje ferie, ale jednocześnie zachęcam, by sięgnąć po ciekawą lekturę. Tym razem coś, co polecam rodzicom i nauczycielom, rodzaj poradnika, który bardzo się przyda, gdy nasi milusińscy powrócą do nauki w drugim semestrze.
Więcej o: Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole
Jak uczyć się dwa-trzy razy szybciej i umiejętnie sprzedawać swoją wiedzę
- Szczegóły
- Kategoria: Recenzje
Propozycja na pierwsze jesienne wieczory skierowana jest głównie do studentów, którzy już rozpoczęli rok akademicki, albo stanie się to za kilka dni. Biorąc jednak po uwagę fakt, że człowiek uczy się przez całe życie, każdy z nas może do niej sięgnąć. W obecnych czasach gdy liczy się szybkie przyswojenie wiedzy, bo trzeba jak najszybciej osiągnąć cel, jakim jest zdany egzamin czy zdobycie wymarzonego stanowiska pracy, taki poradnik może pomóc. Niewielka objętościowo książeczka zapewni poznanie tajników sprawnego przyswajania wiedzy.
Więcej o: Jak uczyć się dwa-trzy razy szybciej i umiejętnie sprzedawać swoją wiedzę
Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?: łagodnie, konsekwentnie, z szacunkiem
- Szczegóły
- Kategoria: Recenzje
Zaczęły się wakacje, czas kiedy wszyscy odpoczywamy, zmieniamy tempo życia, pozwalamy siebie na wiele rzeczy, których nie realizujemy w roku szkolnym. Lato to również okres wielkiej próby i cierpliwości dla rodziców, to często słyszane „Mamo, kup mi...”, „Ja chcę...”, „Dlaczego już muszę iść spać, przecież jest widno...” i można tak w nieskończoność. Ale co zrobić, gdy takie sytuacje powtarzają się regularnie, gdy dziecko uważa, że mu się należy, że wakacje to okres bez barier i umów?
Więcej o: Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?: łagodnie, konsekwentnie, z szacunkiem
Strona 1 z 2