Cytat miesiąca

 

"Bardzo wiele książek
należy przeczytać po to,
aby sobie uświadomić,
jak mało się wiei."


Mikołaj Gogol

 

Dla kogo i na co zbieramy zakrętki

 

Nikola Majka, podkarpackie

Nikola urodziła się jako wcześniak z diagnozą agnezja ciała modzelowatego, małogłowie, hipotomia, hipoglikemia. Później okazało się że cierpi także na epilepsję. Na chwilę obecną sama nie siedzi i nie chodzi, wymaga całodobowej opieki i ciągłej specjalistycznej rehabilitacji. Trudna sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na samodzielne sfinansowanie zakupu specjalistycznego wózka, który poprawiłby komfort życia Nikoli i pobudził jej rozwój neurologiczny.

Zakrętki zbieramy na WÓZEK INWALIDZKI o wartości 10 200 PLN


Daniel Borkowski, Gdynia

Daniel urodził się przedwcześnie z dużymi powikłaniami między innymi z infekcją wrodzoną, niewydolnością oddechową i wodogłowiem pokrwotocznym, z rozpoznaniem: mózgowe porażenie dziecięce pod postacią tetraparezy spastycznej. Stwierdzono u niego niepełnosprawność intelektualną i motoryczną. Jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gdyni. Poza zajeciami edukacyjnymi objety jest również zajęciami kinezyterapii - usprawniającymi jego zaburzone funkcje ruchowe. Główny nacisk połozono na jego usamodzielnienie, mizy innymi samodzielne przemieszczanie się. W szkole podjeto próby nauczenia chłopca poruszania się na wózku aktywnym. Poradził sobie świetniez tym zadaniem, a na jego twarzy pojawił się uśmiech i teraz o niczym innym nie marzy. Dla Daniela wózek aktywny pełniłby rolę nie tylko środka lokomocji, ale przede wszystkim funkcję terapeutyczną. Ponadto pomógłby mu w uzyskaniu pewności siebie, nabyciu wiary we własne siły i mozliwości.

Zakrętki zbieramy na WÓZEK INWALIDZKI AKTYWNY o wartości 9 426 PLN


Kamil Pieczara, Kraków

Kamilek od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe, choruje również na epilepsję i refluks żołądka. Przeszedł już cztery operacje w tym jedna serca. Wymaga specjalnego kształcenia z uwagi na uposledzenie umysłowe w stopniu głębokim wynikające z zaburzeń genetycznych (aberracja chromosomowa), korowych i podkorowych zaników kory mózgowej. Chłopiec komunikuje sie z otoczeniem za pomocą pojedynczych głosek, ożywienia na widok znajomych osób., usmiechu i płaczu. Nie porusza sie samodzielnie, wymaga pomocy i wsparcia we wszystkich czynnościach (np. karmienie, ubieranie, rozbieranie), nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych. Kamilek potrzebuje stałej opieki specjalistówi systematycznej rehabilitacji. Chłopiec z roku na rok jest coraz większy i cięższy, wózek który posiada jest bardzo wyeksploatowany, a trudna sytuacja materialna rodziny nie pozwala na samodzielny zakup nowego.

Zakretki zbieramy na WÓZEK INWALIDZKI o wartości 9 100 PLN


Cielusek Martyna, Czarnków

Martyna choruje na chorobę genetyczną o nazwie rdzeniowy zanik mięśni. Nie chodzi samodzielnie.; porusza się na wózku. Dodatkowo cierpi na inne schorzenia towarzyszące chorobie. Ze względu na dużego stopnia skoliozę prawostronną dziewczynka nie może długo przebywać w pozycji siedzącej. Pozostaje pod stałą opieką neurologiczną. Kształci się w szkole podstawowej dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo. Choroba Martynki szybko postępuje dlatego konieczna jest ciągła rehabilitacja ruchowa i ćwiczenia grafomotoryczne. Specjalistyczne funkcje wózka elektrycznego znacznie poprawiłyby komfort codziennego życia Martynki.

Zakrętki zbieramy na WÓZEK ELEKTRYCZNY DZIECIĘCY o wartości 11 000 PLN